Een belangrijk doel van de subsidieherijking is om meer te sturen op de maatschappelijke impact van activiteiten. Daarom is per subsidieregeling vastgelegd aan welke gemeentelijke opgaven en doelen activiteiten moeten bijdragen. Organisaties die een subsidie aanvragen, worden gevraagd om duidelijk te omschrijven hoe hun activiteiten bijdragen aan deze doelen en welk positief effect zij willen bereiken voor inwoners of specifieke doelgroepen.
Minder administratieve lasten
Er is ook gekeken naar mogelijkheden om de administratieve druk voor subsidieontvangers te verlagen. Vanaf 2027 hoeven organisaties een subsidie pas te verantwoorden wanneer het subsidiebedrag hoger is dan € 20.000,-. Voorheen gold deze verplichting al vanaf € 5.000,-. Daarnaast wordt voor subsidieaanvragen voor het jaar 2027 gewerkt met een gestandaardiseerd aanvraagformulier via het subsidieportaal. Organisaties kunnen straks niet alleen met eHerkenning, maar ook met DigiD inloggen op het portaal.
Aanvragen vanaf 1 oktober
Subsidieaanvragen voor het kalenderjaar 2027 kunnen worden ingediend van 1 oktober tot en met 31 oktober 2026. Om organisaties en verenigingen te informeren over de nieuwe regelingen organiseert de gemeente twee informatieavonden:
Sport, cultuur en stadspromotie – maandag 31 augustus
19.00 – 21.30 uur
Raadhuis Oisterwijk, de Lind 56Basisstructuur en jeugd – donderdag 10 september
19.00 – 21.30 uur
Raadhuis Oisterwijk, de Lind 56
Aanmelden voor deze bijeenkomsten kan via de agenda op de dorpsplatformen haareneen.nl, onsmoergestel.nl en allemaaloisterwijk.nl.
Meer informatie
Meer informatie over de subsidieregelingen en de aanvraagprocedure is te vinden via de webpagina Subsidies voor verenigingen en organisaties.
