Besluitenlijst college 4 juli 2023 gemeente Oisterwijk
Besluitenlijst college 4 juli 2023 gemeente Oisterwijk
Het college heeft in de vergadering van 4 juli 2023 de volgende besluiten genomen:
Uitgangspunten opvang vluchtelingen regio Hart van Brabant
Het college heeft besloten om voor de opvang en huisvesting van vluchtelingen uit Oekraïne, asielzoekers en statushouders samen te werken binnen Hart van Brabant en de opgaven aan te pakken ‘als ware één gemeente’.
Plaatsen nieuwe tijdelijke huisvesting voor 2College/Durendael en Kikkenduut als vervanging van de tijdelijke huisvesting op Den Donk
Er komt nieuwe tijdelijke huisvesting voor 2College/Durendael en Kikkenduut in Oisterwijk. De huidige noodlokalen op Den Donk zijn technisch afgeschreven en worden gesloopt. Voor de nieuwe tijdelijke lokalen en de sloop wordt de raad gevraagd financiële middelen beschikbaar te stellen. De nieuwe tijdelijke lokalen voor de Kikkenduut zijn 14 maanden in gebruik. De lokalen voor 2College blijven de komende 10 jaar in gebruik.
Verlengen Gemeentelijke Opvang Ontheemden
De burgemeester heeft besloten de huidige gemeentelijke opvang van ontheemden (Oekraïners) te verlengen tot en met februari 2025. In overleg met de partijen die hierbij zijn betrokken, worden de huidige contracten daarop aangepast. Het college van B&W informeert hierover de gemeenteraad.